Ubezpieczenie samochodu w kredycie

Ubezpieczenie auta kupowanego na kredyt to pewność nie tylko dla klienta, ale i dla banku. Kradzież lub zniszczenie samochodu mogłoby nieść za sobą poważne konsekwencje, dlatego każde auto musi być kompleksowo ubezpieczone. Kredytobiorca musi wykupić nie tylko OC, ale i autocasco.

 Autocasco do kredytu na samochód

 

Każdy bank wymaga od kredytobiorcy cesji z polisy AC. Obowiązek zawierania polisy i przekazywania cesji trwa do momentu całkowitej spłaty zobowiązania, chyba że w umowie zapisano inaczej. Bank zabezpiecza w ten sposób spłatę kredytu, a z drugiej strony jest to też zabezpieczenie dla klienta. Jeżeli samochód zostałby skradziony, to spłaty kredytu dokonuje ubezpieczyciel.

 

Bank nie narzuca klientowi, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym ma zawrzeć polisę. Wszyscy ubezpieczyciele mają gwarancję Skarbu Państwa, więc firma ubezpieczeniowa jest dowolna. Jednakże istnieją wymagania dotyczące samej polisy. Płatność za polisę ubezpieczeniową nie może być rozłożona na więcej niż 4 raty i klient musi posiadać w niej wkład własny. Kredyt nie zostanie też uruchomiony, jeżeli bank nie otrzyma potwierdzenia płatności przynajmniej pierwszej z czterech rat polisy.

 

Na szczęście wartość polisy autocasco może być doliczona do wartości kredytu samochodowego w pierwszym roku. W kolejnych latach też istnieje taka możliwość, ale konieczne jest sporządzenie odpowiedniego aneksu do umowy kredytowej.

 

Każdy kredytobiorca musi posiadać ubezpieczenie OC i AC, ale pakiet Assistance i NNW nie są wymagane. Tylko niektóre instytucje wymagają też ubezpieczenia od utraty pracy lub czasowej niezdolności do pracy. Mimo że opcje te nie są wymagane, to czasami warto je rozważyć. W życiu mają miejsce różne sytuacje. Im dłuższy okres kredytowania, tym więcej tak naprawdę może się zdarzyć „po drodze”. Ubezpieczenie od niezdolności do pracy lub straty pracy gwarantuje klientom pewną i spokojną spłatę. Wiedzą oni, że cokolwiek się stanie, będą posiadali fundusze na zapłacenie kolejnych rat.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach kredytów? Skontaktuj się z nami. Nasz doradca wyjaśni Ci wszystkie kwestie i pomoże dobrać najlepsze ubezpieczenie.

Create A product first!

Create a product first please!