Nowa firma- leasing

Nowopowstała firma przez wiele podmiotów takich jak bank, czy firmy leasingowe nie jest traktowana jak wiarygodny partner. Tyczy się to przede wszystkim działalności prowadzonych krócej, niż przez okres 12 miesięcy. Dla wielu przedsiębiorców stanowi to nie lada problem, gdyż uzyskanie kredytu na zakup niezbędnych pojazdów lub maszyn jest dla nich praktycznie niemożliwe. Czy w takim razie zakładając własną działalność musimy liczyć się z tym, że jedyną metodą sfinansowania zakupu pojazdu jest zakup gotówkowy?

Leasing dla nowych firm korzystniejszy niż kredyt

Tylko nieliczne banki udzielają kredytów przedsiębiorstwom działającym na rynku krócej niż 12 miesięcy. Jednak nawet jeśli właściciel firmy uzyska taką możliwość, z pewnością pożyczka nie odbędzie się na korzystnych warunkach, przede wszystkim ze względu na bardzo wysokie oprocentowanie i również wysoki udział wkładu własnego. A przecież początkowy okres funkcjonowania firmy niemal zawsze stoi pod znakiem niższych przychodów i wielu wydatków. Dlatego przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na wysokie koszty kredytu samochodowego.

Z tego względu polscy przedsiębiorcy kupując auto zdecydowanie częściej decydują się na leasing, który dla nowych firm nie jest tak bardzo niedostępną formą finansowania zakupu jak kredyt. W dodatku niektóre firmy leasingowe doskonale rozumieją potrzeby nowych przedsiębiorców i swoją ofertę dopasowują właśnie do ich potrzeb.

Korzystne zasady leasingu dla nowych firm

Jakie warunki, jeśli nie długotrwałe prowadzenie działalności powinien spełnić przedsiębiorca, aby otrzymać promesę leasingową? W przypadku wielu firm wystarczy, że staż firmy wyniesie zaledwie 3 miesiące, po których nowa firma jest traktowana jak pełnoprawny klient. Istnieją jednak przedsiębiorstwa, dla których auto, na przykład ciężarowe stanowi podstawę prowadzenia działalności. Co wówczas?

Profesjonale firmy leasingowe znajdują rozwiązanie również w taki sytuacji. Do uzyskaniu leasingu wystarczy np. pozytywna historia kredytowa w BIK, a tę możemy budować przez całe życie i korzystny wpływ ma każda terminowo spłacona rata, regularne pokrywanie obciążenia na karcie kredytowej lub korzystanie z limitu odnawialnego.

Leasing dla nowych firm na uproszczonych zasadach

W związku z tym, że firmy leasingowe traktują swoich klientów zdecydowanie bardziej elastycznie niż banki, w wielu przypadkach również nowopowstałym firmom przysługuje prawo do skorzystania z oferty leasingowej w uproszczonej procedurze. Wystarczy tylko dobrze przeszukać liczne oferty instytucji leasingowych. W uproszczonej procedurze do uzyskania promesy konieczne jest tylko przedstawienie przez leasingobiorcę dokumentów leasingowych przedsiębiorstwa oraz dowodu osobistego. Dzięki takim ofertom nowopowstałe przedsiębiorstwa mają szansę stosunkowo bezboleśnie przejść przez ciężki okres początków działalności.

Create A product first!

Create a product first please!