Leasing samochodowy dla firm

Leasing dla firm stanowi popularną formę finansowania działalności gospodarczej. Jest to jednak branża, która w naszym kraju wciąż rozwija się bardzo dynamicznie. Jest uznawany również za jeden z sześciu najważniejszych rynków na kontynencie europejskim. Według federacji, reprezentującej europejski rynek leasingu, dynamika europejskiej branży leasingowej w pierwszej połowie 2015 r. wyniosła 9,2 %. Polski rynek leasingu jest zatem silnym rynkiem, który rośnie w siłę.

Leasing dla firm – podstawowe informacje

 

Najprościej leasing dla firm definiuje się jako umowę zawartą pomiędzy dwoma podmiotami, jeden z nich jest leasingodawcą, drugi zaś leasingobiorcą. Finansujący przekazuje korzystającemu prawo do korzystania z określonej rzeczy materialnej, jaka jest przedmiotem umowy, w zamian za co leasingobiorca zobowiązuje się płacić raty o określonej wcześniej kwocie.

 

Leasing dla firm stanowi alternatywę dla równie popularnych kredytów bankowych. Należy mieć na uwadze obie formy finansowania firmy ze względu na korzyści i różnice, jakimi się charakteryzują. Z racji dużego zainteresowania, na co wskazują liczne statystyki, to leasingi są tymi formami wsparcia dla przedsiębiorstw, które uznaje się w większości przypadków za korzystniejsze.

Leasing dla firm w Polsce

 

W pierwszej połowie 2015 roku łączna wartość sfinansowanych inwestycji wyniosła 140,5 mld euro. Tym samym awansowała na 6 miejsce, a wyprzedzają ją tylko takie rynki, jak: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Szwecja. Kogo finansują europejskie firmy leasingowe?

 

  • Przedsiębiorstwa – 72%
  • Konsumentów – 23%
  • Sektor publiczny – 3%
  • Inne – 2%

 

Powodów, dla których rynek leasingowy tak prężnie się rozwija jest wiele. Leasing dla firm związany jest z mniej restrykcyjnymi zasadami zawarcia umowy, niż ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych. Na duże zainteresowanie wpływa również krótszy czas oczekiwania na decyzję oraz zminimalizowane formalności. Nie bez znaczenia jest bark konieczności ponoszenia tak dużych prowizji, jakie oferują banki. Dla wielu leasing dla firm okazuje się jedyną słuszną i korzystną ofertą, która wspomaga ich rozwój.

Create A product first!

Create a product first please!