Co jest tańsze – kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Zakup własnego samochodu wiąże się ze sporym wydatkiem, dlatego często nabywcy wspierają się kredytem. Banki oferują specjalnie dostosowane oferty na taką okazję, jednak w niektórych przypadkach lepszy może okazać się uniwersalny kredyt gotówkowy. Co więc jest bardziej opłacalne: kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Elastyczny kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy wydaje się dobrym rozwiązaniem między innymi z tego względu, że nie ma potrzeby załatwiania wszystkich formalności typowych dla kredytu samochodowego. Nie ma również określonego przeznaczenia i przedmiotu zabezpieczenia. Kupując samochód z kredytu gotówkowego nie musimy mieć od razu upatrzonego modelu samochodu, możemy za to poczekać na wyjątkową okazję. Mamy więc swobodę w wyborze wymarzonego modelu. Kredyt gotówkowy nie ma zabezpieczenia banku, więc nie istnieje również potrzeba zakupu polisy AC. Jednak jeżeli zdecydujemy się na to ryzyko, to winę za ewentualne zniszczenie pojazdu ponosimy tylko my, a kredyt trzeba spłacać do końca. Za dużą swobodę płaci się jednak w postaci wyższych odsetek, co może być mniej opłacalną opcją w porównaniu do kredytu samochodowego.

Kredyt samochodowy tańszy niż gotówka

Kredyty samochodowe są szczególnie opłacalną formą finansowania, jeżeli zdecydujemy się kupić nowe auto. Przy współpracy z bankami możemy uzyskać bardzo atrakcyjne warunki, bowiem często kredytowi towarzyszą dodatkowe promocje w postaci tańszych pakietów ubezpieczeniowych. W tym przypadku warto skorzystać z doradztwa ekspertów. Kosztem zakupu samochodu są nie tylko wydane na niego pieniądze, ale również ubezpieczenie. W przypadku osób, które zdecydowały się na kredyt samochodowy będzie ono o wiele niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego, ponieważ kredyt konsumpcyjny należy do najbardziej kosztownych wśród wszystkich kredytów bankowych. Różnice w kosztach pomiędzy dwoma wymienionymi rodzajami kredytów wynikają zatem z wyższego oprocentowania nominalnego kredytów niecelowych, niskiej marży i często zerowej prowizji. Jak widać różnice pomiędzy poszczególnymi typami kredytów są bardzo duże. Jak ocenimy te dwa produkty, zależy w głównej mierze od naszych priorytetów i celów. W celu uzyskania większej ilości informacji oraz kompleksowego doradztwa, zapraszamy do kontaktu z ekspertami.

Create A product first!

Create a product first please!